کفشور چیست؟

نوشته شده در 2 Years پیش
مورد پسند0

کفشور چیست؟


به طور عامیانه می توان بیان کرد کفشور رابط میان کف ساختمان و لوله فاضلاب است. در سرویس های بهداشتی و حمام و کلیه قسمت هایی از ساختمان که نیاز به تخلیه آب وجود دارد دریچه ای کوچک در کف زمین تعبیه می کنند تا آب جمع شده به فاضلاب منتقل گردد.

انواع کفشورها


کفشورها انواع مختلفی ومدل های گوناگونی دارند همچنین کفشورهای جدید دارای دو مزیت هستند که برایتان بیان می نماییم.


مدل های کفشور


در مدل های اولیه کفشورها درساخت آن ها از پلاستیک استفاده می شد و به کفشورهای پلاستیکی معروف بودند و سال ها فقط در بازار لوازمات ساختمانی فقط کفشورهای پلاستیکی موجود بود، ولی بعد از چندین سال که پای دکوراسیون داخلی به حمام و سرویس های بهداشتی در منازل و جاهای مختلف ساختمانی باز شد کفشورهای استیلی پا به عرصه بازار گذاشتند.
این کفشورهای استیلی به دلیل مقاوم بودن در برابر مواد اسیدی و شوینده ها بهترین جایگزین برای کفشورهای پلاستیکی شدند و البته از نظر زیبایی به مراتب از کفشورهای پلاستیکی جلوه بهتری نیز دارند.


کفشور برنجی


کفشور برنجی هم جایی در میان کفشور ها برای خود باز کرد این کف‌شور به دلیل رنگ طلایی و مقاومت بالا در برابر کدر شدن و فرسایش به یکی از بهترین گزینه های خرید درآمد .
هم اکنون طراحان دکوراسیون داخلی منازل مدل های جدید و زیبایی را برای کف شور ها تعبیه کرده اند که برای شما بیان می نماییم.


انواع کفشور


کفشورها انواع مختلفی دارند که متداول ترین انها در بازار کفشورهای ساده دایره ای و مربعی در ابعاد 10*10 سانتی متر است.
کفشور خطی و سرامیک خور نیز دونوع دیگر کفشور ها هستند.

کفشور خطی چیست؟


کفشورهای دایره ای و مربعی برای تخلیه حجم زیاد آب جوابگو نیستند در این راستا کفشورهای خطی به دلیل بزرگ تر بودن حجم آب بیشتری را تخلیه می کند کفشورهای خطی بیشتر در مکان هایی مانند پارکینگ، استخر، حمام های لوکس و مکان های عمومی استفاده می شوند.

کفشور سرامیک خور چیست؟


کفشورهای سرامیک خور همان کفشورهای ساده یا خطی هستند با این تفاوت که در وسط آن ها سرامیک قرار می گیرد و دور تا دور کفشور برای تخلیه آب به کار گرفته می شود با این طراحی کفشور با سرامیک اطراف خود هم شکل و هماهنگ می شود و حالت مخفی پیدا می نماید.

کفشورهای سوپاپ دار چیست؟


در کفشورهای جدید یک سوپاپ در آن ها تعبیه شده است که مزیت بسیار مهمی نسبت به کفشورهای قدیمی پیدا کرده است کار این سوپاپ بدین گونه است که سوپاپ همیشه بسته است و فقط زمانی که وزن آب برای تخلیه شدن روی آن قرار می گیرد باز می شود. این ویژگی مهم در کفشورهای سوپاپ دار موجب گشته که بوی نامطبوع فاضلاب به هیچ عنوان راهی به بیرون پیدا نکند و همچنین راه اصلی ورود حشرات به ساختمان را می گیرد و ورود حشرات به منزل شما همیشه بن بست است .


چند نکته در مورد خرید کفشور


1: شما حتما در زمان انتخاب کفشور به طرح و نقش آن دقت فرمایید که کفشور با منزل شما و حیاط، سرویس بهداشتی و... هماهنگ باشد و بد نمایی ننماید این وسیله کوچک وشاید به نظر بی ارزش باشد ولی می تواند نقش به سزایی در زیبایی منزل شما ایفا نماید.
2: اگر در حیاط منزلتان یا درمکان هایی که با آفتاب مستقیم سروکار دارید و می خواهید کفشور نصب نمایید از انواع پلاستیکی کفشور استفاده نکنید چرا که کفشور حیاط پلاستیکی در مدت کوتاهی توسط آفتاب کیفیت و متریال و سختی خود را از دست می دهند.
3: ما باید با توجه به میزان آبریزی هر مکانی از انواع کفشور مناسب آن مکان استفاده نماییم مثلا در جاهایی مانند حیاط های بزرگ و استخر ازکفشور های خطی استفاده کنیم.
4: انتخاب جنس و نوع کفشور حیاط و پارگینگ بسیار مهم است زیرا کفشور آن ها باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند که در مقابل سرما و گرما، نور خورشید و رفت و آمد ماشین ها مقاوم باشند.

منو

ورود

اینستاگرام

واتساپ

تنظیمات

Create a free account to save loved items.

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست خواسته ها ایجاد کنید.

ورود